Lekarz Laryngolog , Audiolog

Laryngolog Koszalin Audiolog Koszalin
Laryngolog Koszalin Audiolog Koszalin

Lekarz Laryngolog specjalista Audiolog  lek. Grażyna Pieróg

Otolaryngolog, specjalista Audiolog

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ( Wydział Lekarski ) rok 1985.

Specjalizacje:

Otolaryngologia I stopień Szpital Wojewódzki w Koszalinie 1992 rok

Audiologia II stopień Instytut Fizjologi i Patologii Słuchu Warszawa 1999 rok

Certyfikaty:

W zakresie obiektywnych badań słuchu

Videonystagmografia w diagnostyce zawrotów głowy ( VNG )

Westybulologia. Kliniczne testy funkcji układu przedsionkowego.

Badania elektrofizjologiczne w diagnostyce audiologicznej

Staże:

Instytut Fizjologi i Patologii Słuchu Warszawa

Klinika Otolaryngologii w Poznaniu

REJESTRACJA

tel. (94) 340-33-35

ul. Akacjowa 26

75-684 Koszalin

Leczone Choroby:

choroby ucha

zapalenie ucha

ból zatok

choroby zatok

zapalenie zatok

ból gardła

zapalenie gardła

Szumy uszne (Tinnitus)

zapalenie krtani

bezdech senny

obturacyjny bezdech senny

chrapanie

krwawienie z nosa

zapalenie migdałków

ból uszu

zaburzenia słuchu

zaburzenia snu

przerost migdałków

choroby migdałków

angina

choroby laryngologiczne

nowotwory głowy i szyi

skrzywienie przegrody nosowej

niedrożność nosa

nieżyt nosa

zaburzenia połykania

głuchota

infekcje dróg oddechowych

choroby ślinianek

nieprzyjemny zapach z ust

ciało obce w gardle

ciało obce w uchu

woskowina

trzeci migdałek

grudki w migdałkach

ból ucha

Choroby ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego

katar

wydzielina w gardle

spływanie wydzieliny

odkrztuszanie

zatkanie ucha

ostre zapalenie ucha

przewlekłe zapalenie ucha

wyciek z ucha

 

Jestem lekarzem otolaryngologiem-audiologiem. Kierownikiem  NZOZ-u ACOUSTIC-MEDs.c. w Koszalinie. Członek  Polskiego Towarzystwa Audiologów i Foniatrów.  Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po ukończeniu studiów  rozpoczęłam staże podyplomowe w Szpitalu Wojewódzkim  w Koszalinie. Również w Szpitalu Wojewódzkim  w Oddziale  Otolaryngologii podjęłam pracę. Egzamin specjalizacyjny z otolaryngologii zdałam z wynikiem bardzo dobrym w 1992 roku;a z zakresu audiologii w1999 roku.

 

Staże specjalizacyjne odbywałam w Klinice  Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii w Poznaniu i w Warszawie oraz w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. Przez kilka lat pracowałam w  Poradni Laryngologicznej  i Poradni Wad Słuchu. Systematycznie uczestniczę w Konferencjach organizowanych przez Kliniki  Otolaryngologiczne; Polskie Towarzystwa Otolaryngologów, Audiologów i Foniatrów również Światowe Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Posiadam  liczne certyfikaty obiektywnych badań słuchu jak i badań diagnozujących zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Zajmuję się przede wszystkim diagnostyką niedosłuchu u dzieci  i dorosłych, problematyką opóźnionego rozwoju mowy u dzieci,  wad rozwojowych genetycznych dotyczących słuchu. Posiadam  pracownię obiektywnych badań  słuchu  umożliwiającą diagnostykę niedosłuchu-badanie BERA progi słuchowe; BERA  latencje; ABRIS; otoemisja;  audiometria impedancyjna;  audiometria nadprogowa; audiometria w wolnym polu  słuchowym(ocenia zysk z aparatów słuchowych; implantów). Posiadam  również pracownię diagnostyki zawrotów głowy i zaburzeń równowagi. Wykonuję  badania kwalifikacyjne do implantu ślimakowego lub implantu BAHA, MET,  Vibrant Soundbridge. Po implantacji kontynuuję opiekę  m.in. ustawienie implantu BAHA, sprawdzenie  implantu. Wykonuję również klasyczną diagnostykę otosklerozy , pohałasowych i toksycznych uszkodzeń ucha  wewnętrznego, chor. Meniere’a (w przypadkach koniecznych kieruję do Shift OAE lub EcochG).  W przypadku schorzeń gardła, krtani, nosa i zatok  wykonuję standardową diagnostykę :bad. Bakteriologiczne, endoskopia, w razie konieczności  kieruję na bad. Tomograficzne lub  Tomografia 3D-kwalifikacja do leczenia operacyjnego  FESS, mini FESS, balonikowanie, Hydrodebrider, operacyjnych EX PRESS pro life najnowszych zabiegów leczenia zatok.

Certyfikaty:

 

 

 

Przygotowując się do konsultacji audiologiczno, laryngologicznej, proszę zabrać ze sobą:

Dowód osobisty. Ważne dane z dowodu są potrzebne przy wystawianiu niektórych zaświadczeń i recept
Dotychczasową dokumentację medyczną (oczywiście w przypadku jej posiadania). Proszę o przygotowanie do wglądu:

1. Karty informacyjne z leczenia w szpitalnego.
2. Karty informacyjne z leczenia w ramach poradni specjalistycznej,
3. Wykonane badania dodatkowe (obrazowe, laboratoryjne itp.) – jeśli w ostatnim roku były takowe wykonywane;
4. Dokumentację z innego gabinetu.
5. Listę aktualnie stosowanych leków (stosowanych w leczeniu schorzeń laryngologicznych ale także innych chorób, np. nadciśnienia tętniczego czy cukrzycy) – można przynieść na wizytę listę leków lub opakowania po lekach.
6. Inne zaświadczenia, orzeczenia o niepełnosprawności etc.

Proszę o to, by osoby używające okularów do czytania lub aparatów słuchowych miały je ze sobą na wizycie.

 

Znajomość języków:

angielski

niemiecki

francuski

 

REJESTRACJA

tel. (94) 340-33-35

ul. Akacjowa 26

75-684 Koszalin

 

 

Niedosłuch – przyczynyCzy możemy określić, jakie są przyczyny tego, że dana osoba nagle przestaje słyszeć? Jeśli chodzi o przyczyny typu przewodzeniowego, które powstają na poziomie przewodu słuchowego zewnętrznego, należy zwrócić uwagę na: woskowinę, ciała obce, wady wrodzone, jak również i nowotwory, które w tym uchu zewnętrznym mogą się pojawić. Jeśli chodzi o przyczyny, które powodują niedosłuch ucha środkowego, wtedy należy wymienić zapalenie ucha środkowego, otosklerozę, urazy ucha środkowego, nowotwory, zaburzenia drożności trąbki słuchowej, ziarniniak Wegenera lub chorobę Pageta. Ze względu na niedosłuch pochodzenia ślimakowego, przyczynami mogą być wady wrodzone ślimaka, zapalenie ucha wewnętrznego, uraz akustyczny, czy też zaburzenie ukrwienia ucha wewnętrznego. Bardzo często przy tym właśnie zaburzeniu, pojawia się nagła głuchota, uraz ciśnieniowy, czy po prostu niedosłuch starczy, na który człowiek nie ma zupełnie już wpływu. Innych przyczyn może być naprawdę bardzo dużo i nie sposób ich wszystkich wymienić.
Niedosłuch może pojawiać się w dwóch formach: jako jedyny, izolowany objaw lub jako połączenie ze sobą objawów niedosłuchu i objawów otologicznych, czyli szumu w uchu, zawrotów głowy, czy też innych stanów chorobowych, które znacznie utrudniają i przeszkadzają człowiekowi w życiu. Oczywiście niedosłuch może mieć różne typy, które związane są z innymi zaburzeniami i innymi uszkodzeniami poszczególnych elementów:
Poniżej krótki opis działania narządu słuchu: Ucho zewnętrzne: Składa się z małżowiny usznej zbierającej dźwięki z otoczenia i kanału słuchowego, którym przekazywane są one dalej.Ucho środkowe: Dźwięki w postaci fal akustycznych wprawiają w drgania błonę bębenkową oraz połączone z nią trzy małe kosteczki słuchowe (młoteczek, kowadełko i strzemiączko), które przekazują dźwięki do ucha wewnętrznego.
audiometria tonalna audiometria impendacyjna audiometria słowna otoemisja akustyczna badanie ABR badanie ABRIS dzieci