Porady

Porady

Jeżeli aparat po włożeniu baterii nie działa lub działa nie właściwie ( zniekształca ) należy wykonać następujące czynności:
Aparat wydaje piskliwy dźwięk tzn. sprzęga się po zbliżeniu ręki do aparatu słuchowego, po założeniu czapki. Przyczyny mogą być następujące:
Jeżeli zdarzy nam się taki wypadek, należy natychmiast wyciągnąć baterię jeżeli jest w komorze w celu zapobiegnięcia zwarcia i uszkodzenia elementów elektronicznych. Następnie należy zanieść aparat do Pracowni Aparatów słuchowych.
Czas pracy apartu słuchowego na jednej baterii zależy od paru parametrów ( modelu aparatu słuchowego, temperatury otoczenia, rozmiaru baterii. W przypadku aparatu słuchowego średniej mocy i z baterią o rozmiarze 13 można się spodziewać pracy do 14 dni maksymalnie.
Często zdarza się, że Pacjent posiadający już aparat słuchowy wymienia wkładkę uszną niezależnie czy jest to osoba dorosła czy dziecko i zauważa, że to ucho zaczyna boleć, czuje dyskomfort.
Czasami może się zdarzyć, że w przewodzie dźwiękowym zbierają się kropelki wody ( potu ), powoduje to pogorszenie się mowy i brak komfortu słyszenia. Wtedy należy ściągnąć ( delikatnie i z wyczuciem) wkładkę uszną z rożka aparatu słuchowego i przedmuchać ją powietrzem przy pomocy gruszki lekarskiej.